BRATISLAVA. Úrad pre verejné obstarávanie rozhodol o námietke v súťaži na výstavbu rýchlostnej cesty R3 Tvrdošín - Nižná za predpokladanú cenu 74,97 milióna eur bez dane z pridanej hodnoty.
Na Úrad pre verejné obstarávanie sa obrátil jeden z uchádzačov tendra, ktorý bol zo súťaže vylúčený. Podľa informácií TASR úrad vyhovel námietke a rozhodol o vrátení súťažiaceho do tendra.
"Rozhodnutie v tejto veci je vydané, no zatiaľ nie je právoplatné, preto sa k nemu Úrad pre verejné obstarávanie pred nadobudnutím právoplatnosti nemôže vyjadriť," uviedli z tlačového odboru úradu.
Súťaž na výstavbu tohto úseku R3 na Orave vyhlásila Národná diaľničná spoločnosť (NDS) v lete minulého roka.
Minister dopravy Árpád Érsek (Most-Híd) v máji v parlamente opísal, že v marci tohto roka sa v rámci súťaže otvárali časti ponúk - ostatné. Komisia po vyhodnotení ponúk podľa Érseka zistila, že jeden z uchádzačov zásadným spôsobom porušil podmienky súťaže, bol preto z tendra vylúčený.
Následne však vylúčený uchádzač využil svoje právo a podal na Úrade pre verejné obstarávanie voči vylúčeniu námietku. Národná diaľničná spoločnosť uviedla, že rozhodnutie Úradu pre verejné obstarávanie v tejto veci dostala 12. júla.
"NDS bude konať v súlade s rozhodnutím Úradu pre verejné obstarávanie, a to v lehote do 30 dní od doručenia rozhodnutia," opísala hovorkyňa diaľničnej spoločnosti Michaela Michalová.
Úsek R3 Tvrdošín - Nižná je dlhý 4,4 kilometra a po dokončení má odľahčiť frekventovanú dopravnú tepnu v Tvrdošíne. Diaľničiari momentálne odhadujú ukončenie procesu verejného obstarávania a podpis zmluvy na tento úsek vo štvrtom štvrťroku tohto roka.