Najskôr otestovali svoje vozidlo v krajinách Strednej ázie, potom zamierili na najchladnejšie obývané miesto na zemeguli. Sibír prejazdili Manželia Zuzana a Martin Remišovci po jednej z najnebezpečnejších ciest sveta.
Čaro cestovania autom spoznali raz dávno, keď zmeškali lietadlo do Bruselu a rozhodli sa tam vybrať na štyroch kolesách.
„Variť si pod holým nebom, odbočiť kamkoľvek chceme či zastaviť vždy, keď sa naskytne dôvod. Tú slobodu sme si zamilovali,“ hovorí Zuzka.
Spálňa na streche
Na jar v roku 2009 Martin zbadal na nemeckej stránke eBay americké auto Ford Bronco, s ktorým možno jazdiť už aj v náročnejšom teréne. O pár dní ho mal zaparkované v Bratislave a slovenskí nomádi tak začali plánovať cestu na Balkán.

„Tam sme si po prvý raz vyskúšali, aké to je spoznávať krajinu z poľných ciest a nazrieť aj akoby za oponu toho, čo má krajina pre turistov pekne pripravené. Už sme nespávali skrútení na sedačkách auta, mohli sme sa pohodlne vystrieť v stane na streche. Bolo romantické z neho večer pozorovať hviezdy a ráno sa zase kochať výhľadom na krajinu,“ spomína si Zuzka.
O pár rokov, keď sa vracali domov z talianskej Sardínie, si uvedomili, že Európa už pre nich začína byť malá. Novým lákadlom sa stala Stredná Ázia. A tak v roku 2014 začali plánovať dvojmesačnú cestu, počas ktorej chceli navštíviť Gruzínsko, Arménsko a Azerbajdžan.