Gorila dostala hlas. Po tom, ako si verejnosť mohla roky čítať prepis nahrávky z konšpiračného bytu, prišla do redakcií slovenských médií nahrávka, ktorá má odpočúvanie zachytávať.
Politici si prehadzujú medzi sebou zodpovednosť za kauzu, no či už ide viac o maslo na hlave druhej Dzurindovej vlády alebo Fica, hlavný aktér ostáva nemenný. Je ním partner finančnej skupiny Penta Jaroslav Haščák.

Skupina roky poukazuje na to, že nahrávky vznikli nezákonným spôsobom, nie sú preto použiteľné v trestnom konaní a aj nahrávku, ktorú našli u Mariána Kočnera v decembri minulého roka žiadali okamžite zničiť.
Základný biznis model Penty sa dal dlho zhrnúť do schémy kúpiť - konsolidovať - (so ziskom) predať. V posledných rokoch sa však skupina zameriava najmä na kľúčové oblasti a podniky, ktoré chce rozvíjať a vedľajších oblastí v portfóliu sa zbavuje.
INDEX zmapoval základné celky, na ktoré sa Penta v časoch po stretnutiach Haščáka s politikmi v byte na Vazovovej zamerala.
Jednou z najviditeľnejších oblastí je zdravotníctvo, ktoré sa v priebehu posledných 15 rokov stalo pre Pentu jedným zo základných pilierov biznisu. Finančná skupina sa vypracovala na najväčšieho súkromného investora v slovenskom zdravotníctve.

Penta cielene pokrýva sektor na viacerých úrovniach tak, aby mala aktivity v celom hodnotovom reťazci.
Vlastní zdravotnú poisťovňu Dôvera, sieť nemocníc Svet zdravia a polikliník ProCare, ako aj sieť lekární Dr. Max.
Odškodné za ušlý zisk nevyšlo
Do Dôvery vstúpila Penta akvizíciou akciového podielu v roku 2002. Dnes je jej jediným vlastníkom. Stala sa ním v polovici roka 2015, keď získala 50 percent akcií od spoločnosti Prefto Holding, ktorá bola spájaná so smeráckym oligarchom Jurajom Širokým.