BRATISLAVA. Infraštruktúra je podľa poslanca za Smer Erika Tomáša základom na klesanie nezamestnanosti, na jej dobudovanie by sme si mali podľa Antona Hrnka zo SNS požičať.
Obaja to konštatovali v diskusnej relácii televízie TA3 V politike.
Kotleba vyčíta regionálne rozdiely

Pokiaľ nebude fungovať riadna diaľničná infraštruktúra, regionálne rozdiely sa podľa Hrnka nebudú vyrovnávať.
Tomáš konštatoval, že sú síce pasáže, ktoré treba dobudovať, ale vystavali sa kilometre diaľnic.
Súčasná vláda nemôže podľa predsedu strany ĽSNS Mariána Kotlebu hovoriť o znižovaní regionálnych rozdielov.
"Do všetkých najmenej rozvinutých okresov dajú za celé volebné obdobie 50 miliónov eur, a do Nitry v rámci podpory Jaguar Land Rover dajú 650 miliónov eur, kde bola vtedy dvojpercentná nezamestnanosť. Čo reálne investícia priniesla?," pýta sa.
Podľa predsedu SaS Richarda Sulíka by bolo rozumné zvážiť, že firmy dostanú investičné stimuly v prípade, ak investujú na východe Slovenska.
"Keď sa pozriete na všetky investičné stimuly, asi dve tretiny idú do západných krajov, ktoré to nepotrebujú," povedal.
Sulík: Nechceme znížiť ani jeden dôchodok
Ako konštatoval Kotleba, tretina výberu DPH sa rozkradne cez neoprávnené vratky. "DPH dnes slúži na masívne okrádanie ľudí," povedal. Občania sa budú mať podľa neho lepšie, ak sa DPH zníži.
Richard Sulík uviedol, že keď sa bude vyberať DPH lepšie, strana je za to, aby všetky výnosy, ktoré sú vyššie ako plánované, boli používané na zníženie daní.
Sulík povedal, že strana SaS nechce znížiť ani jeden dôchodok. V reakcii na to Erik Tomáš konštatoval, že dôchodcom s nízkymi dôchodkami pomáha strana dvojnásobným vianočným príspevkom a tiež trinástym dôchodkom.
Aby sa zvyšovali dôchodky, je podľa Hrnka potrebná reforma dôchodkov. Ľudia, ktorí celý život pracovali, by podľa Kotlebu nemali mať nižší dôchodok ako výška minimálnej mzdy.
Kollár hovorí o štátnych najomných bytoch
Predseda strany Spolu-občianska demokracia Miroslav Beblavý nemá v pláne rušenie sociálnych opatrení. Je to však podľa neho falošná pozornosť, pretože ľudia nemajú pocit, že je tu sociálny štát, ktorý chce niekto zrušiť.
"To sú také oriešky, ktoré sa podhadzovali, aby sa zakrylo to, ako sa naozaj Slovensko rozkradlo," konštatoval.

Na tému regionálnych rozdielov uviedol, že ľudia v Bratislave sa majú lepšie, pretože lepšie funguje ekonomika. "Ak chcú mať ľudia v zaostávajúcich regiónoch životnú úroveň ako v Bratislave, musí ekonomika šliapať ako v Bratislave," dodal.
Ako povedal v súvislosti s podporou podnikateľského prostredia predseda strany Sme rodina Boris Kollár, keď chce štát pomôcť ľudom, musí na to zarobiť.
Najdôležitejšie opatrenie je podľa neho výstavba štátnych nájomných bytov, čo v konečnom dôsledku stabilizuje ľudí. "Keď budeme masívne investovať, dve miliardy eur v prvom roku prinesú 50 percent výnosov," konštatoval. To podľa neho rozhýbe celú ekonomiku.
Všetko o parlamentných voľbách 2020

- Najnovšie správy o parlamentných voľbách 2020
- Aktuálne preferencie politických strán
- Kandidátne listiny politických strán
- Všetky informácie o voľbách do NR SR 2020