Svidník na severovýchode Slovenska dlhodobo bojuje s odlevom obyvateľov. Mladí, ktorí študujú vo väčších mestách, sa už domov nevracajú, starší bojujú s nedostatočnou dopravnou dostupnosťou.
V okrese nie je ani meter železnice a úzke kľukaté cesty nepresvedčia žiadneho väčšieho investora, aby sa tam usadil. Obchodné reťazce však aj v meste s desaťtisíc obyvateľmi veria v dostatočnú kúpnu silu.

Okrem tradičných východoslovenských značiek ako Milk Agro, Fresh a CBA Komfos to vo Svidníku skúšajú aj medzinárodní hráči. Na jednej strane cesty Lidl, na druhej Billa. Čoskoro k nim pribudne aj Kaufland, ktorý plánuje novú predajňu otvoriť 13. februára.
Byť blízko k zákazníkovi
Nemecký diskontný reťazec neodradil ani neúspešný príbeh Tesca. Tomu sa vo Svidníku nevodilo dobre a pred viac ako troma rokmi tamojší supermarket zavrel.