"Objavené falošné stránky, ktoré sa podarilo identifikovať a zablokovať, ponúkali letenky. Je však pravdepodobné, že sa objavia nové stránky s pestrou ponukou produktov a s rovnakým účelom," informoval Vlado Kopčaj zo spoločnosti Panda Software.
Falošné web stránky s lacnými letenkami obsahovali formulár, do ktorého užívateľ uviedol svoje osobné údaje, vrátane čísla kreditnej karty, termínu ukončenia jej platnosti a verifikačného údaja. Po ich zadaní a odkliknutí sa zobrazila informácia, že na stránke je chyba. Zobrazený text oznámil zlyhanie transakcie. Ak chcel používateľ za svoju lacnú letenku zaplatiť, objavil sa návod ako zaslať peniaze peňažnou poštovou poukážkou. Okrem toho, že užívateľ prišiel o peniaze zaslaním poukážky, podvodníkom sa naskytla príležitosť aj na neskoršie zneužitie údajov o platobnej karte.
"Tento druh on-line podvodu sa od iných doteraz zaznamenaných podstatne líši, používateľ nadobúda falošný dojem bezpečnosti a môže sa nechať ľahko oklamať," dodal Kopčaj. Jediný spôsob ako bojovať proti takýmto podvodníkom, je nedôverovať každej web stránke, z ktorej sa dá zdanlivo lacno a výhodne nakúpiť. On-line nákupy treba robiť len na dôveryhodných stránkach, prípadne si vyhľadať aj dodatočné informácie o web stránke. Nápomocné môžu byť aj názory a skúsenosti ľudí, ktorí služby daných stránok už využili.