Liptov hlási, že sa mu podaril husársky kúsok. Vlani si polepšil na všetkých frontoch cestovného ruchu. Na jeho území narástol počet turistov i prenocovaní. Lyžovačka, akvaparky Tatralandia a Bešeňová, jaskyne i kúpele Lúčky zlákali rekordné množstvo ľudí.

„Prekonali sme naše vlastné plány rastu a tiež sme pokorili priemerné nárasty za celé Slovensko. Liptov po prvý raz dosiahol počet prenocovaní vyšší ako dva milióny,“ uvádza predseda predstavenstva Oblastnej organizácie cestovného ruchu Región Liptov Ján Blcháč.
O vydarenej sezóne však môžu hovoriť všetky regióny. Turistický ruch na Slovensku prelomil ďalšiu hranicu.
Padla ďalšia hranica
Rok 2008 sa v cestovom ruchu dával dlhý čas za vzor. Bolo to obdobie hojnosti, keď sa Slovensku podarilo prvýkrát prekonať hranicu štyroch miliónov turistov.