Všetky články, ktoré informujú o mimoriadnych opatreniach a základných zdravotníckych informáciách o novom koronavíruse, budú na SME.sk odomknuté a prístupné pre každého. Považujeme to totiž za verejný záujem. Ak chcete podporiť novinárov a serióznu i overenú žurnalistiku, môžete tak urobiť kúpou predplatného →
WASHINGTON. Americký prezident Donald Trump požaduje vzhľadom na aktuálne nízke úrokové sadzby investície do infraštruktúry v objeme 2 bilióny USD (1,8 bilióna eur).
Tento balík by mal byť podľa neho veľký, aby oživil trh práce a prispel k modernizácii infraštruktúry v USA.
Investície do infraštruktúry by podľa amerického prezidenta pomohli ekonomike sužovanej pandémiou nového koronavírusu.

Trump chce, aby Kongres schválil balík výdavkov na modernizáciu ciest, mostov a ďalšej infraštruktúry.
Požaduje, aby tieto investície zahrnuli do ďalšieho balíka opatrení, ktoré zákonodarcovia aktuálne pripravujú ako reakciu na tzv. koronakrízu. Bude to už štvrtý balík stimulov a pomoci na zmiernenie následkov pandémie.
Keďže úrokové sadzby sa nachádzajú na nule, "teraz nastal čas na desaťročia očakávané" investície do infraštruktúry, napísal Trump v utorok na Twitteri.
Loading
...
Dodal, že by mal byť dostatočne veľký, podľa neho 2 bilióny USD, a mal by sa sústrediť len na pracovné miesta a obnovu kedysi skvelej infraštruktúry v USA.
Kongres od začiatku marca už prijal tri balíky opatrení v celkovom objeme viac než 2 bilióny USD na zmiernenie ekonomických následkov pandémie. Doterajšie stimuly zodpovedajú zhruba 10 % ročného výkonu ekonomiky USA.
Všetko o koronavíruse a ochorení Covid-19

- 25 otázok a odpovedí o novom koronavíruse
- Ako postupovať, ak ste sa mohli nakaziť
- Prečo sa môžete chrániť hygienou rúk?
- Funguje ochrana pomocou rúšok a respirátorov?
3 12 lom mia