Všetky články, ktoré informujú o mimoriadnych opatreniach a základných zdravotníckych informáciách o novom koronavíruse, budú na SME.sk odomknuté a prístupné pre každého. Považujeme to totiž za verejný záujem. Ak chcete podporiť novinárov a serióznu i overenú žurnalistiku, môžete tak urobiť kúpou predplatného →
BRATISLAVA. Program Cyber4Kids, zameraný na vzdelávanie detí v oblasti kybernetickej bezpečnosti, poskytne online školenia pre deti vo veku od deväť do 14 rokov a ich rodičov.
Informovali o tom zakladatelia programu, spoločnosť KPMG a občianske združenie DigiQ.
"Vzhľadom na momentálnu situáciu, keď naše deti trávia ešte viac času na internete ako za normálnych okolností, sme sa rozhodli preniesť Cyber4Kids zo školských lavíc do našich domovov vo forme 'live' 45-minútového interaktívneho vyučovania," uviedli zakladatelia na webovej stránke.
Rezervácia miest
Záujemcovia si musia rezervovať miesto, počet je totiž obmedzený na maximálne 35 účastníkov.
Prvá zo série štyroch prednášok sa bude venovať sociálnym sieťam a uskutoční sa v pondelok (6. 4.) od 16.00 do 16.45 h.
Vo webinári vysvetlia, ako fungujú sociálne siete a na čo slúžia, aké nebezpečenstvá môžu skrývať, oboznámia účastníkov s pravidlami fungovania sociálnych sietí aj s tým, ako si chrániť súkromie. Rozoberať budú aj problematiku hoaxov.
Podľa informácií z webovej stránky plánuje program zorganizovať online webinár aj na ďalšie tri témy. Zaoberať sa majú potrebou silného hesla, osobnými údajmi a hekermi.
Kritické myslenie a obozretnosť
Projekt Cyber4Kids vznikol ešte v roku 2018. Má vyše 500 účastníkov a viac ako 10 dobrovoľných lektorov.
Jeho cieľom je podpora vzdelávania v oblasti kybernetickej bezpečnosti pre deti na základných školách, ktoré denne prichádzajú do kontaktu s nástrahami virtuálneho sveta.
"Kritické myslenie a obozretnosť pri používaní informačných technológií u žiakov cieľovej skupiny často popri rýchlom nadobúdaní digitálnych zručností zaostáva. Tým sa zvyšuje riziko negatívnej skúsenosti v kybernetickom priestore, napríklad zneužitie osobných údajov, infikovanie počítača nechtiac stiahnutým obsahom a podobne," ozrejmila spoločnosť KPMG.
Projekt sa venuje témam z oblasti kybernetického priestoru a jeho bezpečnosti, záškodníkom, teda hekerom a podvodným technikám, bezpečnému online nakupovaniu a sťahovaniu obsahu či iným súvisiacim problémom.
Všetko o koronavíruse a ochorení Covid-19

- 25 otázok a odpovedí o novom koronavíruse
- Ako postupovať, ak ste sa mohli nakaziť
- Prečo sa môžete chrániť hygienou rúk?
- Funguje ochrana pomocou rúšok a respirátorov?