Všetky články, ktoré informujú o mimoriadnych opatreniach a základných zdravotníckych informáciách o novom koronavíruse, budú na SME.sk odomknuté a prístupné pre každého. Považujeme to totiž za verejný záujem. Ak chcete podporiť novinárov a serióznu i overenú žurnalistiku, môžete tak urobiť kúpou predplatného →
BRATISLAVA. Írsky nízkonákladový prepravca Ryanair napadne štátnu pomoc, ktorú schválila nemecká vláda spoločnosti Lufthansa. Vďaka finančnej pomoci si bude môcť Lufthansa účtovať ceny pod úrovňou jej prevádzkových nákladov.
Tým získa konkurenčnú výhodu voči nízkonákladovým prepravcom ako Ryanair alebo Easyjet, čo vážne poškodí súťaž na trhu, tvrdí írska firma.
„Ryanair sa bude sťažovať na najnovší prípad protiprávnej štátnej pomoci Lufthanse,“ vyhlásil v utorok šéf Ryanairu Michael O'Leary.
Nemecká vláda v pondelok po niekoľkých mesiacoch vyjednávaní schválila svojmu vlajkovému prepravcovi Lufthansa pomoc v celkovom objeme 9 mld. eur.
Štát ju podporí prostredníctvom tichej účasti, odkúpenia podielov a úverových garancií. Plán podlieha schváleniu zo strany Európskej komisie.
Všetko o koronavíruse a ochorení Covid-19

- Sledujte priebeh pandémie koronavírusu minútu po minúte
- Vývoj počtu nakazených a mapa šírenia koronavírusu na Slovensku
- 25 otázok a odpovedí o novom koronavíruse
- Ako postupovať, ak ste sa mohli nakaziť?
- Prečo sa môžete chrániť hygienou rúk?