Všetky články, ktoré informujú o mimoriadnych opatreniach a základných zdravotníckych informáciách o novom koronavíruse, budú na SME.sk odomknuté a prístupné pre každého. Považujeme to totiž za verejný záujem. Ak chcete podporiť novinárov a serióznu i overenú žurnalistiku, môžete tak urobiť kúpou predplatného →
PARÍŽ. Francúzska vláda v utorok odobrila finančnú pomoc pre automobilku Renault.
Francúzsky minister financií a hospodárstva Bruno Le Maire schválil štátnu garanciu na úver pre automobilku vo výške 5 miliárd eur, uviedlo v utorok jeho ministerstvo.

Renault, ktorý sa dostal do finančných problémov, minulý týždeň oznámil rozsiahle úsporné opatrenia, ktorých súčasťou je aj zrušenie zhruba 15 000 pracovných miest po celom svete.
Le Maire sa predtým stretol s predstaviteľmi Renaultu, odborov a regionálnymi poslancami. Išlo predovšetkým o budúcnosť veľkého závodu v Maubeuge na severe krajiny.
Cieľom je vypracovanie plánu, ktorý by zaistil pokračovanie produkcie a zachovanie zamestnanosti v závode po roku 2023.
Všetko o koronavíruse a ochorení Covid-19

- Sledujte priebeh pandémie koronavírusu minútu po minúte
- Vývoj počtu nakazených a mapa šírenia koronavírusu na Slovensku
- 25 otázok a odpovedí o novom koronavíruse
- Ako postupovať, ak ste sa mohli nakaziť?
- Prečo sa môžete chrániť hygienou rúk?