V auguste 2018 usporiadala americká firma WeWork "letný kemp". V skutočnosti to bola tradičná párty - startup oslavoval, že sa jeho trhová hodnota za desať rokov existencie vyšplhala na 47 miliárd dolárov a predstihla aj také známe mená ako Airbnb a SpaceX.
WeWork, ktorý sa zaoberal prenájmom štýlových kancelárií, na kempe nešetril. Do Londýna pozval osemtisíc zamestnancov z celého sveta, ktorí si užili koncert speváčky Lorde, motivačné prejavy, workshopy, meditácie a zábavu spojenú s alkoholom i s marihuanou.
Výsadné postavenie na festivale mal excentrický šéf firmy Adam Neumann. Kým jeho zamestnanci spali na nafukovačkách, on mal spolu s manželkou Rebekah luxusný stan vo VIP zóne, vybavený klimatizáciou, obrovskou posteľou, chladničkami, švédskymi stolmi s čerstvo nakrájaným ovocím, zásobou marihuany, dvoma barmanmi a stovkami fliaš exkluzívneho alkoholu.

Medzi nimi aj 30-ročnej škótskej whisky Highland Park's v hodnote tisíc dolárov.
Hoci takéto rozsiahle požiadavky (v Neumannovom prípade mali tri a pol strany) sú typické pre rockové hviezdy. Vo sfére startupov takou šéf WeWorku bol - sebavedomý vizionár, presvedčený, že "mení svet k lepšiemu" a nabúravajúci (disruptujúci) zabehané štruktúry korporátneho sveta.
Neumannov príbeh má aj druhú stránku. V jednom z najhodnotnejších startupov sveta "pálili" miliardy dolárov bez akejkoľvek ekonomickej logiky s cieľom rásť za každú cenu, a tak si vydobyť rešpekt konkurencie. Zákonite to viedlo k pádu WeWorku. O zákulisí vo firme pútavo píše novinár Reeves Wiedeman v knihe s výstižným názvom Million Dollar Loser.
Pivo a jedlo zadarmo
Opilecký kemp WeWorku je zásadnou črtou kultúry firmy, ktorá stála na neortodoxnom riadení a vytvárala pre zamestnancov domov, no zároveň akési väzenie.