SME
Štvrtok, 29. september, 2022 | Meniny má Michal, Michaela

Buď dravec, alebo zmizni. A tak sa z Matáka stal žralok Penty

V skupine mal na starosti zdravotníctvo.

Eduard Maták. (Zdroj: SME/Gabriel Kuchta)

Jedz, koho zabiješ. Takýto motivačný systém nastavila finančná skupina Penta, aby motivovala svojich manažérov. V praxi to znamenalo, že každý z nich dostane určitý čas na to, aby ukázal svoje schopnosti a nahradil svojho nadriadeného.

Možno aj vďaka takto nastavenej „schéme prežitia“ získali manažéri Penty svoju povesť. Najúspešnejší z nich však boli bohato odmenení. Biznis príbeh Eduarda Matáka je toho príkladom.

Aj keď nestál pri zrode investičnej skupiny, dokázal sa vypracovať medzi partnerov. Vo februári tohto roka však oznámil, že z Penty odchádza. Jeho profesijnej dráhe sa venujeme v ďalšej časti seriálu Oligarchovia.

Článok nájdete aj v júlovom vydaní mesačníka INDEX.Článok nájdete aj v júlovom vydaní mesačníka INDEX. (zdroj: INDEX, Hej TY!)

Na správnom mieste

Keď Eduard Maták v prvý pracovný deň roku 2011 prichádzal do sídla Penty, musel mať pocit zadosťučinenia. Do budovy vchádzal ako partner a spolumajiteľ finančnej skupiny.

Zakladatelia Penty takto ocenili jeho vyše osemročnú prácu. Čo všetko musel Maták obetovať, vie možno len on sám. V každom prípade, bez „penťáckej“ DNA by sa na vrchol nedostal.

Dočítajte tento článok
s predplatným SME.sk.
Predplatné si môžete kedykoľvek zrušiť.
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Ilustračná fotografia.

Spoločnosti očakávajú mierne zdržania.


TASR 6 h

Podnik Lesy SR dokáže pokryť žiadosti občanov o kúpu palivového dreva formou samovýroby.


TASR 9 h
Zľava podpredseda vlády a minister financií SR Igor Matovič, predseda vlády SR Eduard Heger a minster vnútra SR Roman Mikulec (všetci OĽaNO) počas 106. rokovania vlády.

Opatrenia sú rýchlo uskutočniteľné, väčšina z nich nie je finančne náročná, tvrdil návrh.


TASR 9 h
Ilustračné foto.

Pesimistická prognóza NBS počíta s tým, že nenabehnú vládne opatrenia.


10 h
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťZatvoriť reklamu