Sociálna sieť Twitter je srdcovou záležitosťou Elona Muska. Svojimi statusmi (tweetmi) dokáže ovplyvňovať dianie na finančných trhoch. Jeho kanál sleduje 85 miliónov fanúšikov.
Viac na tejto sociálnej sieti má len deväť ľudí, napríklad bývalý americký prezident Barack Obama, spevák Justin Bieber či futbalista Cristiano Ronaldo.
Vlani americký vizionár a šéf firiem Tesla, SpaceX, The Boring Company a Neuralink napísal 3113 statusov. Vzhľadom na jeho pracovnú vyťaženosť je to gigantický výkon. Musk zdieľa názory na Twitteri často a úprimne, čo je pre človeka v jeho postavení nezvyčajné.
Je bežné, že počas dňa napíše 20 až 30 tweetov. Jedna veta či (na prvý pohľad) nevinná poznámka spúšťa na jeho profile explóziu komentárov. Aj vďaka Twitteru, šikovnému marketingu a ilúzii blízkosti k bežným fanúšikom si vytvoril kult osobnosti.
Elon Musk už začiatkom apríla oznámil, že v Twitteri kúpil deväťpercentný podiel. O dva týždne neskôr prišiel s ponukou na prevzatie celej firmy. Predstavenstvo sociálnej siete ju najprv blokovalo, no v pondelok ju oficiálne prijalo.
Na jedovatú pilulku neprišlo
Muska mala pôvodne od akvizície odradiť „jedovatá pilulka“. Ide o stratégiu, v rámci ktorej firma začne predávať svoje akcie pod cenu, aby sa „zriedil“ podiel agresívneho investora. K podobnému kroku sa v posledných rokoch uchýlili napríklad spoločnosti Kohl’s a Papa John’s.