Bratislava 27. júla (TASR) - Americká spoločnosť Ness Technologies dnes oznámila, že do pozície obchodného riaditeľa pre Českú republiku vymenovala Milana Sameša. Ten oficiálne preberá funkciu, ktorú fakticky zastával už od začiatku tohto roka.
Jeho hlavnou úlohou bude riadenie operácií Ness v ČR, rozvoj firmy a konsolidácia outsourcingových a akvizičných aktivít spoločnosti. Jeho nadriadeným aj naďalej zostáva prezident spoločnosti Ness pre Európu Ivan Hruška.
Do českej pobočky spoločnosti Ness prišiel Sameš z firmy LogicaCMG na jeseň roku 2004. Predtým pôsobil v spoločnosti Nokia, kde bol obchodným riaditeľom pre predaj sieťových produktov v strednej a východnej Európe. Patrí medzi uznávaných odborníkov najmä v oblasti telekomunikácií a bankovníctva.
Zmeny oznámila aj česká NESS Czech. Do pozície prevádzkového riaditeľa bol vymenovaný Miro Kalous. Bude zodpovedný predovšetkým za vybrané procesy, napríklad projektové riadenie, riadenie kvality, metodológiu a správu znalostnej bázy. Špecializuje sa na outsourcing a okrem iného sa podieľal aj na procese privatizácii Komerčnej banky.
Spoločnosť Ness Technologies, Inc., je globálnym dodávateľom služieb a komunikačných riešení v oblasti IT. Ponúka široké portfólio riešení služieb vrátane outsourcingu a offshore, systémovej integrácie, vývoja softvéru na zákazku, preverovania kvality, poradenstva a školení. V 15 krajinách zamestnáva viac ako 5 tisíc zamestnancov.
TASR o tom informovala marketingová pracovníčka Zuzana Hajdučková zo spoločnosti NESS Slovakia.