Okolo roku 2013 mohol mať podnikateľ Anton Fabuš pocit, že žije pod šťastnou hviezdou. Čoho sa dotkol, to mu prinieslo úspech. Jeho firma, Púchovský mäsový priemysel, rástla a prekonávala rekordy. Dokonca sa dostala do elitného klubu 500 najrýchlejšie sa rozvíjajúcich spoločností v Európe, keď obsadila 86. priečku.
Fabušovi sa však podnikanie málilo. Stal sa starostom obce Borčice a peniaze nalieval aj do miestneho futbalového klubu, ktorý pomýšľal na postup do najvyššej ligy.

Niektoré médiá označovali Fabuša ako „dedinského oligarchu“. Prešlo desať rokov a podnikateľ je na pomyselnom dne. Dnes patrí medzi najväčších dlžníkov Finančnej správy v Trenčianskom kraji, jeho vlajkový podnik skrachoval a na papieri sa stal bezdomovcom.
- Aká cesta ho k tomu doviedla? Podnikateľský osud Antona Fabuša sledujeme v ďalšej časti seriálu Magnáti.
Mečiarovi vraj robil zabíjačky
Celoštátne médiá si Antona Fabuša okrajovo všimli v roku 1998. Denník SME vtedy priniesol článok o futbalovom klube TJ Borčice, ktorý sa v priebehu pol dekády prebojoval z II. triedy okresných majstrovstiev až do IV. ligy skupiny Západ.
„Ambiciózny podnikateľ v oblasti spracovania mäsa a výroby mäsových výrobkov je príkladom toho, že peniaze získané z podnikateľskej činnosti netreba hneď vraziť do miliónových automobilov, chát či luxusných dovoleniek, ale napríklad do športu,“ napísal.

Napriek tomu, že sa písali divoké 90. roky, Fabušov vzostup nie je spojený s privatizáciou či s vládnymi zákazkami.
Hoci vtedajšieho premiéra Vladimíra Mečiara (HZDS) poznal, dokonca kolovali historky o tom, že mu robieval zabíjačky. A párky s chrenovou príchuťou, ktoré Fabušova firma uviedla na trh začiatkom milénia, sa volali Mečiarovky.
Po troch rokoch s pätnástimi predajňami
Anton Fabuš, rodák z Borčíc, v minulosti pre médiá vyrozprával, prečo svoj život spojil s mäsiarskym remeslom.