Eseročku Clean Energy Trade zapísal obchodný register 27. októbra 2010. Jej jediným spoločníkom bol Jean Pierre Rougé s trvalým bydliskom v meste Boulogne-Billancourt na okraji Paríža. Ako miesto podnikania si vybral Bratislavu.
V tom čase nikto nemohol tušiť, že sa začína príbeh, ktorý sa do histórie slovenského biznisu zapíše veľkými písmenami. Ako výstraha.
Rougého firma počas svojej existencie generovala stámiliónové tržby. Ale iba na papieri. Zistenia vyšetrovateľov naznačujú, že išlo o vopred naplánovaný podvod.

Strmo nahor
V roku 2010 sa svet spamätával z hospodárskej a finančnej krízy. Na Slovensku prišlo v priebehu prechádzajúcich dvoch rokoch o prácu vyše 115-tisíc ľudí, nezamestnanosť stúpla nad 14 percent.
Kríza nahlodala aj povesť Slovenska ako ekonomického dravca. Napriek tomu v ňom zahraniční investori stále videli príležitosti. Jedným z nich bol i Jean Pierre Rougé.
Podľa výpisu z obchodného registra sa jeho Clean Energy Trade mal zaoberať maloobchodom, sprostredkovateľskou činnosťou a dodávkami elektriny. V roku 2012 získal povolenie na obchodovanie s elektrinou od Úradu pre reguláciu sieťových odvetví (ÚRSO).

Podľa portálu Aktuality.sk Clean Energy Trade obchodoval s emisiami , pričom povolenky mal nakupovať na Slovensku, v Taliansku, Spojenom kráľovstve, Belgicku aj Rumunsku.