Keď si chcete zalyžovať v jednom stredisku na viacerých kopcoch, jedna z mála možností na Slovensku je nízkotatranská Jasná. Stredisko v rukách spoločnosti Tatry mountain resorts (TMR) tam spravuje 50 kilometrov zjazdoviek a k dispozícii sú aj solídne ubytovacie kapacity.
Za celodenný lístok v Jasnej zaplatí dospelý lyžiar v pokladnici na mieste takmer 69 eur. Ak si ho kúpi online, ušetrí šesť eur.
Alternatívou, najmä pre ľudí zo západného Slovenska, je lyžovačka v Rakúsku. Je to bližšie, niektoré skipasy sú lacnejšie než doma a zjazdoviek majú tamojšie strediská často viac než tie slovenské.
Obyvatelia z východného Slovenska a Kysúc zasa za snehom jazdia do susedného Poľska a z Považia sa jazdí do Česka. INDEX zmapoval, kde, za koľko a za akých podmienok sa dá lyžovať v okolitých krajinách.
V článku sa dočítate:
- Kde sa dá lyžovať lacnejšie v Rakúsku,
- kam jazdia Slováci na lyže do Poľska,
- prečo sú talianske Dolomity lepšie na lyžovačku ako rakúske Aply?
Stuhleck
Vzdialenosť od Bratislavy: 160 km, 2 hodiny jazdy autom
Celková dĺžka zjazdoviek: 26 km
Počet vlekov/lanoviek: 11
Najvyššia nadmorská výška: 1774 m. n. m.
Celodenný skipass pre dospelého: 59,50 eura
Cena ubytovania na noc za osobu od: 100 eur
Toto stredisko je od Bratislavy vzdialené dve hodiny jazdy autom. Dostať sa tam dá aj autobusom, ktorý z Bratislavy premáva od štvrtka do nedele a spiatočný lístok so skipassom stojí 69 eur.
Je to vcelku výhodná ponuka, pretože bežný celodenný skipass pre dospelého vychádza bezmála na 60 eur.
Stuhleck ponúka viac ako dvadsať kilometrov tratí, k dispozícii je aj sánkarská a snowtubingová dráha. Najmä cez víkendy tam býva veľmi plno, pretože stredisko je obľúbené aj medzi Viedenčanmi.
Ak prídete neskôr, môžete mať problém s parkovaním. Informácia pre bežkárov a skialpinistov: za parkovanie na parkoviskách bez platného skipasu vám hrozí pokuta 75 eur.
