Keď v roku 2016 oslavoval bratislavský most Apollo jedenáste výročie svojho otvorenia, vyšlo najavo, že stavba stále nie je ani po toľkých rokoch úplne skolaudovaná.
Dopravné projekty často využívajú výnimku, resp. povolenie na predčasné používanie. Týka sa to napríklad aj diaľnice D4 okolo Bratislavy. Jej stavebník sa opäť obrátil na úrady a vypýtal si „viac času“.
Odľahčenie Bratislavy
Posledný úsek na diaľničnom obchvate Bratislavy na D4 bol otvorený koncom roka 2021. Takmer tri roky tak môžu motoristi využívať obchvat hlavného mesta, ktorý spája Raču s rakúskymi hranicami.

V roku 2021 sa zavŕšilo obdobie piatich rokov, keď bola realizovaná nielen výstavba diaľnice D4 v dĺžke 27 kilometrov, ale aj rýchlostnej cesty R7 s dĺžkou 32 kilometrov. Dopravné projekty mali za cieľ odľahčiť hlavne bratislavské mestské časti Vrakuňa a Podunajské Biskupice.
Zaujímavé bolo to, že obchvat Bratislavy dávali do užívania po častiach, a nie naraz. Podľa Denníka E boli na vine chýbajúce povolenia.
Výstavbu obchvatu pritom realizovala spoločnosť D4R7 Construction, za ktorou stáli španielska skupina Ferrovial Construction a rakúsky holding Porr Bau. Išlo o projekt v rámci verejno-súkromného partnerstva (PPP), ktorý štát vyjde na 1,7 miliardy eur.
Bez kolaudácie
Napriek tomu, že projekt využívajú denne tisícky motoristov už takmer tri roky, diaľnica D4 nemá stále všetky potrebné kolaudácie.