V centre Bratislavy pribudne nové ubytovacie zariadenie. Spoločnosť Aplend City predložila na magistrát hlavného mesta zámer, ktorý počíta s vybudovaním hotela v pamiatkovo chránenom objekte, kde v minulosti sídlilo múzeum.
Mesto už pre projekt vydalo súhlasné stanovisko.
Investor nie je v centre Bratislavy nováčikom, nový hotel má byť doplnením ponuky jeho existujúcej prevádzky.
Opustená pamiatka
Cestovný ruch naberá po odznení pandémie nového koronavírusu druhý dych. Viaceré destinácie sa vrátili k predpandemickým číslam, dokonca ich prekonávajú. Ťažia z toho aj majitelia ubytovacích zariadení.

Bratislava dlhodobo vedie rebríček najnavštevovanejších slovenských miest, čo láka aj hotelové siete.
Ukazuje to aj zámer spoločnosti Aplend City, ktorá podľa katastra vlani kúpila budovu na Zámočníckej ulici 13. Nachádza sa v blízkosti Michalskej brány a Františkánskeho námestia.