Minister dopravy Jozef Ráž (Smer) zvykne ohlasovať veľa nových projektov či súťaží na diaľnice a tunely. Niekedy si médiá vysvetlia jeho zámery zle a potom ich musí korigovať.
Plány na novú hlavnú železničnú stanicu v Stupave, ktoré minister predstavil v júli tohto roka, boli pochopené tak, že sa tam presťahuje terajšia Hlavná stanica v Bratislave.
V najnovšom videu to Ráž poprel, no zároveň potvrdil, že na poli pri tomto mestečku na Záhorí má vzniknúť nová železničná stanica.
V článku sa dozviete:
- Na čo bude slúžiť stanica pri Stupave,
- čo môže byť takáto stanica v inej lokalite,
- koľko by mohla jej výstavba stáť?
Na čo by mala slúžiť
Stanica pri Stupave by sa podľa Ráža mala volať Bratislava-západ. Mala by mať dvojaké využitie: ako prestupný hub pre medzinárodné rýchlovlaky a ako depo pre domáce rýchliky.
„Stanica bude slúžiť aj pre bežných pasažierov na prestupy. Končiť na nej budú vnútroštátne rýchliky, ktoré dnes končia na Hlavnej stanici v Bratislave,“ vysvetľuje hovorkyňa rezortu dopravy Petra Poláčiková.

Fungovalo by to tak, že vlaky by končili až na novej stanici v Stupave, kde by cestujúci mohli prestúpiť na medzinárodné spoje do Prahy, Viedne alebo Budapešti. V Bratislave by sa neprestupovalo.