Dostupnosť bývania v Bratislave nie je ideálna. Ceny nových, ale aj starších nehnuteľností v hlavnom meste sa pohybujú v takých výškach, že si ich mnoho záujemcov nemôže dovoliť. Je to dané aj ponukou na trhu, ktorá je najmä v nižších cenových hladinách slabšia.
Aj preto sa na trhu objavujú „pokusy“, ako stavať bývanie aj tam, kde to nie je povolené. Magistrát na nové triky často príde. To je aj prípad objektu, ktorý mal podľa papierov slúžiť na poľnohospodárske účely.
Na okraji Bratislavy
V decembri minulého roka sa na magistrát obrátil investor so zámerom s názvom Objekt pre poľnohospodárske účely Podunajské Biskupice. Kto ho predložil, nie je známe, keďže identifikačné údaje investora sú na podaní začiernené.

Magistrát k tomuto kroku zvyčajne pristupuje vtedy, keď projekt predkladá fyzická osoba. V takomto prípade nie je uvedené ani číslo pozemkov. Identifikácia projektu je tak výrazne sťažená.
V tomto prípade však išlo o projekt, ktorý mal byť realizovaný v extraviláne mestskej časti Podunajské Biskupice. Podklady pre vydanie záväzného stanoviska pritom hovoria o tom, že ide už o „zrealizované objekty“.
Investor predložil dokumentáciu v podobe „projektu skutočného vyhotovenia“. Sú v ňom teda zaznačené a zakreslené všetky zmeny a úpravy, ktoré sa udiali počas realizácie stavby. Slúži napríklad ako podklad pre kolaudáciu.
Na ornej pôde
„Na pozemku sa nachádza hlavný objekt skladu s kanceláriou, dielňa a malý sklad. Jedná sa o jednopodlažné objekty so šikmými strechami, ktoré by mali slúžiť pre poľnohospodárske účely,“ píše sa v podkladoch.