Vyše desať rokov sa spoločnosť Igrex snaží získať povolenia na to, aby mohla v bratislavskej lokalite Vinohrady postaviť bytový dom. V uplynulom desaťročí absolvovala tortúru nielen na magistráte, ale aj na miestnom stavebnom úrade.
Zdá sa, že teraz developer vstupuje do poslednej fázy, kedy žiada úrady o vydanie stavebného povolenia.
Dlhá cesta
Nový projekt sa týka pozemkov, ktoré sú ohraničené ulicami Pod Strážami, Na pažiti a Matúškova. Podľa výpisu z katastra ich Igrex získal ešte v roku 2007 v dražbe.
S akými plánmi ich kupoval, to sa verejnosť dozvedela v novembri 2014, keď bratislavský magistrát zverejnil záväzné stanovisko pre projekt s názvom Bytový dom Pod Strážami.
Podľa podkladov má na pozemkoch Igrexu vyrásť bytový dom s jedným podzemným a piatimi nadzemnými podlažiami. Investor pritom avizoval, že využije aj existujúce objekty.

„Na pozemku sa nachádza 13 garáží, ktoré budú zrekonštruované a na prvom nadzemnom podlaží zakomponované ako súčasť bytového domu,“ písalo sa v stanovisku z roku 2014. Dopravné napojenie bolo navrhnuté cez ulice Na Pažiti a Pod strážami.
Plány hovorili o tom, že v objekte vznikne 26 bytových jednotiek a obsluhovať ich bude parkovisko s kapacitou pre 55 automobilov. Plány posúdilo mesto Bratislava a investorovi dalo zelenú. Záväzné stanovisko podpísal vtedajší primátor Milan Ftáčnik.