Nové Mesto nad Váhom 6. apríla (TASR) - Americká firma TRW, ktorá vyrába komponenty pre automobilový priemysel, chce v máji začať s výstavbou výrobného areálu v Novom Meste nad Váhom.
Investíciu odhaduje na 200 miliónov Sk. Podľa zverejneného zámeru, ktorý spoločnosť predložila Obvodnému úradu životného prostredia v Novom Meste nad Váhom, by v závode malo pracovať 570 zamestnancov. Firma TRW už stavia za 1,5 miliardy Sk výrobný areál pri Bytči.
V novomestskom závode, ktorý má byť dokončený v septembri, chce firma z dovážaných komponentov montovať elektromotory do posilňovačov riadenia v automobiloch. V súčasnosti ich produkuje v prenajatých priestoroch v Novom Meste nad Váhom, ktoré nepostačujú pre rozširovanie výroby. V novom závode plánuje vyrábať 2,3 milióna kusov elektromotorov ročne.
Závod bude pozostávať z výrobno-montážnej haly, administratívnej časti, skladu a parkoviska. Firma vlastní pozemok s rozlohou 3,1 hektára v priemyselnej zóne mesta.
Spoločnosť TRW je jedným z najväčších svetových dodávateľov pre automobilový priemysel. Výrobné závody má v 25 krajinách, zamestnáva 63 000 ľudí. Produkuje rôzne komponenty do áut, napríklad airbagy, brzdy, elektronické systémy. V prevádzke v Bytči vyrába pre automobilky plastové dielce do interiéru.