Tento pozitívny postoj umocnila aj skutočnosť, že množstvo a dopad limitujúcich faktorov je podľa firiem obmedzené a nepredstavuje výraznú prekážku pre rast. Vyplýva to z výsledkov Kvalitatívnej štúdie slovenského stavebníctva v roku 2007, pričom generálnym partnerom uvedeného projektu je poradenská spoločnosť KPMG Česká republika. Ako ďalej uvádza štúdia, pri priemernom vyťažení kapacít stavebných spoločností na 89,46 % patria medzi najčastejšie uvádzané limity nedostatok skúsenej pracovnej sily - 37 % a konkurencia v dodávateľských segmentoch - 42 %. Žiadne limity rastu nepociťuje 17 % spoločností.
Postupujúca ekonomická globalizácia a liberalizácia v EÚ sa podľa 89 % účastníkov prieskumu prejaví na ich podnikaní, pričom 69 % očakáva, že tento vplyv bude pozitívny. Predovšetkým sa však spoliehajú na seba, lebo vyše 80 % respondentov si uvedomuje nároky klientov na kvalitu a cielene plánuje zlepšovanie svojich technológií, hoci v súčasnosti ich všeobecne hodnotia pozitívne. Väčšina spoločností hodnotí svoju informovanosť o potenciálnych zákazkách ako priemernú. Hlavným zdrojom informácií o nich sú podľa 80 % opýtaných dlhodobé osobné kontakty. Pri výbere dodávateľa 72 % stavebných spoločností postupuje na základe dlhodobých osobných kontaktov, 38 % sa spolieha na odporúčania, 20 % využíva internet a tendre len 18 %. Pri výbere dodávateľa rozhoduje v 62 % prípadov cena, s odstupom i skúsenosti (44 %) a referencie (40 %).
Z rozhovorov so zástupcami spoločností vyplynuli hlavné pozitívne trendy, z ktorých by slovenské stavebníctvo mohlo ťažiť a profitovať. Týkajú sa orientácie na kvalitu, stabilného vývoja ekonomiky, zlepšovania transparentnosti a znižovania miery korupcie, rastu produkcie financovanej na základe dotácií z EÚ, zjednodušenia komplexnej legislatívy a zmien v daňovej oblasti, lepších možností prístupu na liberalizujúce sa trhy EÚ, ako aj rozvoja a implementácie nových technológií umožňujúcich znižovanie nákladov a tiež vývoja finančných produktov pre podniky a ich klientov. Za isté ohrozenie vývoja v odvetví označili jednostranne orientovaný dopyt zameraný iba na cenu, príliš rýchly rast cien vstupov, rast úrokových sadzieb a zhoršenie možností financovania, ale aj príliš silné postavenie malej skupiny spoločností a zhoršenie platobnej morálky, solventnosti zákazníkov a vymáhateľnosti práva.
KPMG je celosvetová sieť spoločností poskytujúcich odborné služby v oblasti auditu, daní a poradenstva. V jej členských spoločnostiach v pracuje vyše 113 tis. osôb v 148 štátoch. Na Slovensku začala KPMG pôsobiť v roku 1991, v SR zamestnáva viac než 340 ľudí a má 14 partnerov. Podľa ročeniek Trend Top 2003 až 2006 bola najväčšou audítorskou a poradenskou spoločnosťou na Slovensku.