Čerpacie stanice v Taliansku tak vyschli a fabriky zastavili prevádzku, keďže sa k nim zásoby potrebné na výrobu nedostali. Nákladní prepravcovia zatarasili strategické miesta na diaľniciach a zastavili tak všetky automobily, čím protestujú proti vysokým cenám pohonných látok. Niektorí vyššie postavení obchodní predstavitelia tvrdia, že tento štrajk by mal byť v prípade potreby ukončený silou.
Výrobca automobilov Fiat zatvoril svoje fabriky pre nedostatok komponentov a 22 tis. zamestnancov poslal domov. Šoférov v Ríme čakali na čerpacích staniciach rukou napísané odkazy, že z dôvodu štrajku nemajú žiadne pohonné látky. Až 80 % čerpacích staníc v krajine bolo včera večer bez benzínu, či nafty. Talianska štrajková komisia uviedla, že tento protest je nezákonný a ministerstvo financií nariadilo nákladným prepravcom vrátiť sa do práce od utorkovej polnoci. Tí však príkaz ministerstva odmietli a v proteste pokračujú ďalej, čo môže znamenať, že štrajk, ktorý bol pôvodne ohlásený na päť dní, môže trvať až do piatku.
"Absolútne nesúhlasím so spôsobom, akým sa tento protest uskutočňuje. Toto nie je cesta, akou riešiť takéto problémy," komentoval situáciu taliansky premiér Romano Prodi. Nákladní prepravcovia žiadajú, aby vláda zakročila a znížila náklady na palivá, ako aj uskutočnila rázne opatrenia voči nepoctivej konkurencii zo strany zahraničných prepravcov, ktorí podľa domácich nerešpektujú pravidlá a znižujú ceny.