Bratislava 30. januára (TASR) - Za účasti obchodných partnerov a zahraničných hostí sa dnes uskutočnila prezentácia hotela Arcadia so sídlom na Františkánskej ul. v starej Bratislave. Hotel vznikol rekonštrukciou historickej budovy z 13. storočia. Klientom začal poskytovať služby ešte na jeseň minulého roka. K viac ako 50 hotelom rôzneho štandardu v hlavnom meste tak pribudol prvý 5-hviezdičkový hotel Arcadia s kompletným osobným servisom pre klientov a kongresovou sálou pre 60 biznismenov. Generálnym riaditeľom hotela je Stefan W. Stumpf.
Obchodné meno hotela súvisí s pôvodnými architektonickými prvkami interiéru historickej budovy. Jej vnútorné átrium je prekryté vitrážovým sklom s dominanciou renesančným arkád na pavlačiach, z ktorých sa vchádza do väčšiny izieb. Hotel má 34 izieb vrátane apartmánov a mezonetov s kozubmi. Sú vybavené luxusným zariadením. Po 2,5-ročnej rekonštrukcii budovy sa podarilo realizovať projekt, ktorý zachoval prvky pôvodnej architektúry a skĺbil ich s modernou technikou. Úzke chodby, pôvodné schodisko, drevené krovy a dobový nábytok vníma hosť rovnako príťažlivo ako mramorové kúpeľne, LCD obrazovky a non stop kvalitné služby s donáškou až do izby.
Majiteľom hotela je slovenská spoločnosť Urbia Hotels, s.r.o., a jeho prevádzkovateľom je sieť Vienna International Hotels & Resorts.
Na otázku TASR, či tento a v budúcnosti ďalšie hotely najvyššieho štandardu by mohli prilákať turistov, ktorých počet v Bratislave klesá, Jana Ďuračková z hotela Arcadia odpovedala, že to nebude stačiť. Ani komorná atmosféra, dobrá kuchyňa a kvalitné služby s osobným prístupom ku každému zákazníkovi hotela turistov do Bratislavy nenahrnú, ak nebude účinná propagácia destinácie Slovensko v zahraničí a vytvorená sieť perfektných služieb vrátane infraštruktúry aj atrakcií. Získať si turistu nie iba na jednu návštevu a nielen Bratislavy, znamená zabezpečiť mu zmysluplné využitie akokoľvek dlhého pobytu počas celého roka.