POPRAD. Obyvatelia Zemplína, ktorí boli zvyknutí na pravidelné lety z Košíc na Britské ostrovy a krachom spoločnosti Sky Europe o ne prišli, budú môcť opäť lietať do destinácií ako Londýn, Manchester a Dublin.
Ako pre TASR uviedla riaditeľka letiska Poprad-Tatry Ivana Herkeľová, pravidelné linky do týchto miest bude od 1. decembra realizovať práve toto neďaleké podtatranské letisko. "Sme radi, že sa nám podarilo vyplniť túto chýbajúcu medzeru na trhu a bude môcť celému východu ponúknuť cestovanie do destinácií, na ktoré boli roky zvyknutí," skonštatovala riaditeľka.
Lety z Popradu do Manchestru budú realizované v utorok a štvrtok, do Londýna sa lieta trikrát do týždňa, a to v utorok, štvrtok a nedeľu. Pravidelná linka do Dublinu bude lietať vždy v sobotu.
Herkeľová skonštatovala, že najvyššie položené letisko v strednej Európe je prepojené aj linkami do Bazileja, Bruselu, Varšavy, Bologne a Bratislavy. Všetky tieto lety prevádzkuje spoločnosť Danube Wings.