VIEDEŇ.
Zároveň uviedol, že by skôr uprednostnil pomoc Európskej únie vo forme záruky ostatných členských krajín za grécky dlh, než zvyšujúci sa dlh krajiny na bilaterálnej báze. "Nikto nemôže odhadnúť, aký domino efekt by vyvolal bankrot Grécka, obzvlášť v strednej a východnej Európe. A to je presne región, v ktorom má Rakúsko najviac investícií," dodal Pröll.
"Vždy som podporoval možnosť poskytnutia záruky, pretože je to lepšie riešenie. Avšak, ak diskusia naberie smer priamej pomoci, potom o tom budeme musieť hovoriť," dodal rakúsky minister financií.
Krízu zvládneme sami, tvrdí grécky minister financií
Grécko zvládne podľa ministra financií Giorgiosa Papakonstantinoua svoju finančnú krízu samé. "Od nikoho sme nežiadali finančnú pomoc, ani nehľadáme nejakého záchrancu, ktorý našu situáciu vyrieši," povedal minister v utorok v gréckej televízii.
"Grécko nebude vyzerať ako nejaký žobrák," zdôraznil. Podľa Papakonstantinoua z krízy dostanú krajinu vládne úsporné opatrenia a ich dodržanie. Tým sa obnoví dôvera v grécke trhy a dôvera Európskej únie v Grécko, povedal minister.
Od summitu EÚ, ktorý sa bude konať v Bruseli 25. a 26. marca, Papakonstantinou očakáva "európske riešenie" finančného problému Grécka. "Musí existovať politický mechanizmus, ktorý ochráni euro a podporí snahy členských krajín," dodal minister.