FRANKFURT. Nemecký výrobca športového oblečenia a obuvi, spoločnosť Adidas, chce do roku 2015 dosiahnuť ročné tržby na úrovni 17 miliárd eur, keďže sa snaží predbehnúť terajšieho lídra na trhu, spoločnosť Nike.
Znamenalo by to v priebehu najbližších štyroch rokov zvýšenie tržieb o 45 až 50 percent, povedal v pondelok generálny riaditeľ firmy Adidas Herbert Hainer.
"Našou ašpiráciou je prekonať celkový rast trhu," povedal Hainer. Dodal, že jeho firma očakáva, že trh so športovým odevom a obuvou bude rásť ročne o približne 4 percentá.
Podľa jeho vyjadrenia Adidas chce predbehnúť svojho hlavného konkurenta a dosiahnuť, aby jej čistý zisk rástol rýchlejšie ako tržby.
Hainer uviedol, že Adidas, ktorý je druhým najväčším výrobcom športového oblečenia a obuvi po firme Nike, má v úmysle najneskôr do roku 2015 dosiahnuť ročné tempo rastu zisku na úrovni 15 percent a prevádzkovej marže na úrovni 11 percent.
Za tretí štvrťrok tohto roka firma Adidas vykázala tržby 3,47 miliardy eur a prevádzkový zisk v objeme 411 miliónov eur. Prekonala tak očakávania analytikov oslovených agentúrou Reuters, ktorí predpovedali tržby 3,26 miliardy eur a prevádzkový zisk v objeme 389 miliónov eur.
Firma zároveň vylepšila svoj tohtoročný plán zisku a očakáva zisk na akciu v pásme 2,68 až 2,70 eura. V minulom roku dosiahla zisk na akciu 1,22 eura.