BRATISLAVA.
TASR o tom informoval hovorca PMÚ Vladimír Ferko s tým, že rozhodnutie nadobudlo právoplatnosť 17. januára tohto roka.
"Úrad dospel k záveru, že účastníci koncentrácie budú aj po uskutočnení koncentrácie vystavení podstatnej súťaži a vzhľadom na svoju ekonomickú silu sa nebudú môcť správať nezávisle," zdôvodnil rozhodnutie Ferko.
Celá transakcia preto nevytvára ani neposilňuje dominantné postavenie jej účastníkov na relevantných trhoch, ktorého dôsledkom by boli významné prekážky efektívnej hospodárskej súťaže. Podiel Skanska SK po kúpe SkyBau tak v oblasti výstavby bytových budov, ako aj výstavby budov pre priemysel a služby v SR nepresiahne 5 %.
Skanska SK je súčasťou skupiny Skanska, ktorej najvyššou materskou spoločnosťou je švédska Skanska AB. Predmetom činnosti Skanska SK je okrem iného výstavba bytových stavieb a stavieb pre priemysel a služby, výstavba inžinierskych stavieb, developerská činnosť a doplnkové služby.
SkyBau pôsobí v oblasti výstavby bytových, inžinierskych, priemyselných a dopravných stavieb, nákupu a predaja nehnuteľností, sprostredkovania obchodu a obchodu s legovanými oceľami, tvrdokovovými materiálmi a odpadom z nich.
V súčasnosti sa SkyBau zaoberá komplexnou stavebnou činnosťou v oblasti pozemného staviteľstva, ktoré zahŕňa kompletnú dodávku prác hlavnej stavebnej výroby hrubých stavieb.