ŠTOKHOLM. Automobilka zároveň zvýšila prognózu predaja v tomto roku pre trhy v Európe a Severnej Amerike.
Spoločnosť Volvo AB v stredu informovala, že jej prevádzkový zisk v období januára až marca vzrástol na 6,5 mld. švédskych korún (SEK) z úrovne 2,8 mld. SEK v rovnakom období minulého roka. Analytici oslovení v prieskume agentúry Reuters očakávali zisk podniku v sledovanom období na úrovni 5,5 mld. SEK.
Spoločnosť Volvo, ktorá vyrába nákladné autá pod značkami Renault, Mack a pod svojím vlastným menom, ďalej uviedla, že jej nové objednávky vzrástli v sledovanom období o 40 % a zvýšila prognózu pre tento rok. Očakáva, že v tomto roku predá na trhoch v Európe a Severnej Amerike 230 tis. až 240 tis. vozidiel.
V pôvodnej prognóze pritom počítala s predajom na úrovni 220 tis. kusov. Prevádzkové marže podniku sa zvýšili na 9,1 % z úrovne 4,8 % v rovnakom období minulého roka. Analytici očakávali marže na úrovni 7,7 %.