LOS ANGELES.
Firma tak o 6 centov na akciu prekonala očakávania analytikov, ktorých vo svojom prieskume oslovila agentúra Reuters. Celkové tržby spoločnosti vrátane tržieb za palivá sa v jej prvom kvartáli medziročne zvýšili o 11 % na 27,5 mld. USD. Tržby na porovnateľnom základe, čiže v predajniach otvorených najmenej päť kvartálov, bez zarátania palív sa zvýšili o 4,6 %.
Za celý tento rok Kroger Co očakáva rast tržieb na porovnateľnom základe bez zarátania palív o 3,5 až 4,5 %. Svoju predpoveď tak podnik vylepšil, pretože pôvodne rátal s ich rastom o 3 až 4 %. Kroger Co je optimistickejší aj pri prognóze celoročného zisku.
Predpokladá, že bude v pásme 1,85 až 1,95 USD na akciu, pričom pôvodne rátal so ziskom v pásme 1,8 až 1,92 USD na akciu.