LONDÝN. Pomohol jej výrazný rast na niektorých kľúčových trhoch, ako je napríklad Hongkong. Banka tak smeruje k tomu, že za tento rok opäť vykáže rekordný hospodársky výsledok.
Zisk Standard Chartered pred zdanením za január až jún je v sume 3,64 mld. USD, pričom za prvý polrok vlaňajška bol na úrovni 3,12 mld. USD. Banka svojím ziskom prekonala očakávania analytikov oslovených v prieskume agentúry Reuters, ktorí predpokladali, že za prvý polrok dosiahne zisk pred zdanením v objeme 3,47 mld. USD.
"Prísne držíme výdavky pod kontrolou v oboch oblastiach nášho podnikania a začíname zvyšovať investície, aby sme podporili rast v roku 2012," uviedol generálny riaditeľ banky Peter Sands vo vyhlásení, pričom pod oboma oblasťami podnikania myslel spotrebiteľský a korporátny segment.
Standard Chartered zároveň informovala, že v tomto roku by mala prijať tisíc nových pracovníkov po tom, ako v prvom polroku v rámci udržiavania nákladov pod kontrolou zrušila 1 170 pracovných miest