BRATISLAVA. Kým spravodajstvo o hlasovaní o rozšírení eurovalu a vyslovení dôvery vláde prinieslo webu SME.sk či televízii TA3 historicky najvyšší záujem, vysielanie verejnoprávnych médií RTVS až tak mimoriadne nepôsobilo.
Sledovanosť
Média a kríza
- Text o rozpade vlády na SME.sk bol v utorok čítaný 1,4 milióna krát.
- Živé vysielanie z parlamentu na Dvojke sledovalo takmer 12 percent divákov pri televízoroch.
- Ta3 dosiahla svoj najlepší podiel na trhu – 11 percent.
Rozhlas napríklad večer od siedmej do ôsmej, keď gradovala diskusia v parlamente, púšťal hudbu. Vynechal správy o ôsmej a začal vysielať futbalový zápas Slovensko – Macedónsko.
RTVS však verí, že pád vlády zvládlo. „Správy o ôsmej boli pre priamy prenos
z futbalového zápasu odvysielané o pol deviatej počas prestávky,“ povedal hovorca RTVS Richard Šümeghy.
Televízna Dvojka, ktorej sledovanosť kolíše na úrovni niekoľkých percent, zaznamenala zvýšenú osempercentnú sledovanosť vďaka živému prenosu z parlamentu od druhej popoludní.
Napriek výnimočnej situácii však ponechala diskusnú reláciu Večer na tému o mafiánskych zoznamoch. Iba načas ju prerušili.
„Úlohu sme splnili. Sprostredkovali sme vystúpenia, priniesli aktuálne informácie. Najdôležitejšie informácie mali diváci možnosť vidieť naživo. Podiel sledovanosti bol výrazne nadpriemerný. Čo sa týka kvality, vždy sa to dá spraviť lepšie,“ hodnotí programový riaditeľ RTVS Andrej Miklánek.
Televízia mala aj problémy s odvysielaním tlačovky Smeru po hlasovaní. „Pre krátkosť času nebolo možné presunúť techniku,“ povedal Šümeghy.
Diskusie, hostia v živom vysielaní a prenos z rokovacej sály ponúkla nepretržite TA3. Dosiahla najlepšiu sledovanosť od svojho vzniku, jej podiel na trhu bol takmer jedenásť percent.