BRATISLAVA. Kým v auguste a septembri ešte rástli zhodne o 11 %, v desiatom mesiaci dosiahol rast 4,1 %.
Druhý mesiac v poradí pritom vykázali nové objednávky v priemysle medzimesačný pokles o 0,6 %. Vo finančnom vyjadrení objem nových objednávok v priemysle na Slovensku v októbri dosiahol 3,424 mld. eur. Informoval o tom Štatistický úrad SR.
Za prvých desať mesiacov tak objem nových objednávok v slovenskom priemysle dosiahol 31,126 mld. eur. V medziročnom porovnaní kumulatívny desaťmesačný objem nových priemyselných objednávok stúpol o 10,3 %.
Priemyselné objednávky sa po krízovom prepade v roku 2009, kedy medziročne klesli o 19,9 % na 27,157 mld. eur, začali vlani postupne oživovať. Za celý rok 2010 napokon zaznamenali medziročný nárast o 26,6 % na 34,028 mld. eur.