PRAHA.
Súčasťou dohody, v rámci ktorej stovka pilotov ČSA prejde do dcérskej spoločnosti Holiday Czech Airlines a ktorej súčasťou je nový mzdový systém založený na výkonoch pilotov, je aj odchod výkonného sekretára CZALPA Filipa Gaspara z ČSA. "Končím vo firme, je to moje dobrovoľné rozhodnutie," povedal.
Najviditeľnejšia tvár protestov pilotov bola tŕňom v oku ako bývalému vedeniu Radomíra Lašáka, tak aj súčasnému manažmentu na čele s Miroslavom Dvořákom a Philippom Moreelsom. Tí sa ho niekoľkokrát márne snažili vyhodiť.
Piloti ČSA protestovali proti reštrukturalizácii spoločnosti. Nesúhlasili s presúvaním lietadiel ČSA mimo materskej firmy. Časť z nich na začiatku mesiaca nenastúpila do práce, čoho výsledkom bolo zrušenie desiatok spojov.