1. Pretĺkanie sa krízou
Európska únia bude naďalej riešiť problémy, až keď sa objavia, a zaostávať za vývojom udalostí. Záujmy jednotlivých členských štátov neumožnia väčšiu ekonomickú integráciu v rámci únie, prístup k financiám na trhoch zostane nestabilný a veľmi rozdielny pre rôzne štáty. Európska únia sa stane symbolom trvalej recesie. Nezamestnanosť zostane naďalej vysoká, narastie sociálne napätie a odpor voči únii medzi občanmi.
2. Rozpad únie
Únia nedokáže naštartovať rast a dosiahnuť väčšiu ekonomickú integráciu. Poškodia ju navyše bankrot či odchod jednej alebo viacerých krajín z eurozóny. Prístup k financiám na trhoch bude veľmi nestabilný. Krajiny znižujú deficity a dlhy a nemajú takmer nijaký priestor na podporu súkromných a štátnych investícií. Vznikajú obrovské sociálne rozdiely, nezamestnanosť a emigrácia. Zvyšuje sa nepriateľstvo medzi regiónmi aj voči únii. Politici volajú po návrate hraníc a národných mien. Rozpadne sa eurozóna a únia. Tomuto scenáru sa politici chcú vyhnúť.
3. Dvojúrovňová Európa
Bližšiu ekonomickú integráciu a väčší spoločný dohľad nad rozpočtami dosiahne menšia skupina štátov, ktorá vynechá krajiny mimo eurozóny aj niektoré krajiny s eurom. Niektoré regióny stagnujú s vysokou nezamestnanosťou a emigráciou. Posilní sa odpor voči únii. Podľa autorky najmenej pravdepodobný scenár.
4. Dokončenie fiškálnej únie
Fiškálna únia bude otvorená pre všetky krajiny Európskej únie, ktoré budú mať záujem. Budú v nej spoločné dlhopisy a silnejšie spoločné nástroje pre investície a tvorbu pracovných miest. Rozdiely medzi regiónmi sa zmenšia. Členské štáty a európski občania budú viac zapojení do rozhodovania. Euro sa posilní a stane sa rezervnou menou.