FAIRFIELD. Americký priemyselný a finančný konglomerát General Electric (GE) zaznamenal v poslednom kvartáli 2012 vyšší zisk, než očakávali analytici. Rast totiž už druhý štvrťrok za sebou zaznamenali všetky jeho priemyselné divízie, informovala agentúra Bloomberg.
Tržby v trojmesačnom období od októbra do konca decembra 2012 medziročne vzrástli o 4 % na 39,3 miliardy USD (29,4 miliardy eur). Čistý zisk sa zvýšil o 8 % na 4 miliardy USD alebo 38 centov na akciu.
Upravený zisk z prebiehajúcich operácií vyskočil o 13 % na 4,67 miliardy USD alebo 44 centov na akciu. Analytici, oslovení agentúrou Bloomberg, predpovedali zisk na akciu vo výške 43 centov na akciu.
"Vyhliadky priemyselných krajín zostávajú neisté, ale vidíme rast v Číne a krajinách bohatých na nerastné bohatstvo, uviedol predseda predstavenstva GE Jeff Immelt.
Akcia GE v predburzovom obchodovaní posilnila o 1,9 % na 21,7 USD. Počas minulého roka vzrástla o 17,2 %.
Informovali o tom agentúry Bloomberg a DPA.