BRATISLAVA. Najviac licencií na prevádzkovanie ambulancií záchrannej zdravotnej služby (ZZS) získala od ministerstva zdravotníctva (MZ) spoločnosť Falck Záchranná, a.s. Košice.
Z celkového počtu 76 povolení, ktoré rezort aktuálne prerozdeľoval, sa jej ušlo 24. Vyplýva to z výsledkov tendra, ktoré MZ zverejnilo na svojej webstránke.
Ďalších 18 ambulancií získala LSE-Life Star Emergency, s.r.o. Limbach, o jednu ambulanciu menej dostala zasa Záchranná a dopravná zdravotnícka služba Bratislava.
Rezort zdravotníctva rozhodol pri 12 staniciach ZZS v prospech Záchrannej služby Košice, tri licencie dostala spoločnosť ZaMED s.r.o. Komárno a dve Nemocnica s poliklinikou Brezno, n.o.
Povolenia sa vydávali pre ambulancie rýchlej lekárskej pomoci a ambulancie rýchlej zdravotnej pomoci. Licenčné obdobie sa od apríla tohto roka predĺžilo zo štyroch na šesť rokov. Na Slovensku je aktuálne k dispozícií 273 staníc pozemnej ZZS.