SAN FRANCISCO. Spoločnosť o tom informovala v utorok.
Synnex v rámci transakcie zaplatí 430 mil. USD v hotovosti a 75 mil. USD vo forme akcií, vďaka čomu sa IBM stane jedným z akcionárov kalifornského poskytovateľa IT služieb v dodávateľskom reťazci, píše sa v stanovisku spoločnosti IBM.
Firma predpokladá, že z predaja, ktorého ukončenie sa očakáva v nasledujúcich mesiacoch, bude mať pred zdanením zisk vo výške približne 125 až 175 mil. USD.
Divízia outsourcingu služieb zákazníkom, ktorej súčasťou sú aj kontaktné centrá, v roku 2012 generovala tržby vo výške 1,3 mld. USD, čo je niečo cez 1 % celkových tržieb spoločnosti. Jej predaj je súčasťou stratégie amerického IT giganta zbavovať sa aktivít s nízkou maržou.
Spoločnosť IBM je jednou z najväčších IT spoločností na svete. Celosvetovo pôsobí vo vyše 170 krajinách a zamestnáva vyše 430 tis. zamestnancov.