FRANKFURT. Nemecký výrobca podnikového softvéru SAP AG v treťom kvartáli zvýšil svoj čistý zisk o 23 % na 762 miliónov eur. Na výsledky pozitívne vplývalo znižovanie nákladov a silný rast v divízii cloud-computingových služieb, uviedla firma v pondelok.
Tržby v sledovanom období vzrástli o 2 % na 4,045 miliardy eur. K výraznejšiemu rastu zisku v porovnaní s tržbami podľa firmy prispeli nižšie personálne náklady. Príjmy z cloud-computingových služieb spoločnosť viac než strojnásobila na 191 miliónov eur z úrovne 63 miliónov eur v treťom kvartáli vlaňajška.
Spoločnosť SAP je dodávateľom podnikových softvérových aplikácií. Svoje pobočky má vo viac než 50 krajinách. Na Slovensku spoločnosť samostatne pôsobí od roku 1998.