MADRID. Španielska ekonomika v poslednom štvrťroku minulého roka vzrástla menej, ako naznačoval rýchly odhad. Oznámil to dnes štatistický úrad v Madride a informovali o tom agentúry AP a RTTNews.
Podľa revidovaných údajov sa hrubý domáci produkt (HDP) Španielska za tri mesiace do konca decembra 2013 zvýšil o 0,2 % v porovnaní s predchádzajúcim kvartálom, keď prekonal recesiu a vzrástol o 0,1 %.
Na ilustráciu, v 2. štvrťroku 2013 španielska ekonomika ešte klesla o 0,1 % a v prvých troch mesiacoch vlaňajška sa jej HDP znížil o 0,4 %.
Výkon španielskej ekonomiky v posledných troch mesiacoch minulého roka bol ale slabší, ako očakával štatistický úrad aj centrálna banka. Obe inštitúcie totiž predpovedali Španielsku nárast HDP v období október-december medzikvartálne o 0,3 %.
V medziročnom porovnaní sa HDP Španielska v posledných troch mesiacoch vlaňajška znížil o 0,2 %, čo je tiež horší výsledok ako 0,1-% pokles, ktorý očakávali štatistici aj centrálna banka.
A za celý minulý rok sa výkon štvrtej najväčšej ekonomiky eurozóny znížil o 1,2 %.