BRATISLAVA. Dve najväčšie talianske banky, spoločnosti UniCredit and Intesa Sanpaolo, pracujú spoločne spolu s americkou spoločnosťou Kohlberg Kravis Roberts (KKR) na vytvorení nástroja, ktorý umožní obom spoločnostiam prevod nesplácaných úverov, pričom vytvorený subjekt bude obom bankám poskytovať kapitál. Banky zatiaľ zvažujú, aký podiel zo svojich problémových úverov prevedú do nového subjektu.
Tieto správy priniesol denník Financial Times. Predbežná dohoda počíta ešte aj s poradenskou spoločnosťou Alvarez & Marsal. Všetky štyri spoločnosti by pravdepodobne mali podpísať memorandum o porozumení. Spoločnosti UniCredit, Intesa a ani KKR zatiaľ tieto správy nekomentovali.
Členom medzinárodnej bankovej skupiny Intesa Sanpaolo je slovenská VÚB banka, ktorá má pobočku aj v Českej republike Na slovenskom trhu. pôsobí aj UniCredit cez UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia.