iku Európy. Ministri sa takisto zhodli na tom, že silné euro nebrzdí hospodársky rast eurozóny, no zároveň vyzvali Európsku centrálnu banku, aby znížila kľúčové úrokové sadzby.
Francúzsko by podľa uznesenia ministrov členských krajín EÚ malo znížiť nominálny schodok rozpočtu najneskôr do roku 2004. EÚ stanovila hornú hranicu pre deficit rozpočtu na 3 % hrubého domáceho produktu (HDP). Holandsko podporené Dánskom však chce, aby Francúzsko už tento rok znížilo schodok aspoň o 0,5 % HDP, tak ako to bolo v prípade Nemecka a Portugalska. "Holandsko nechce používať pre krajiny dvojaký meter, a preto nepodporilo odporúčania navrhnuté Európskou komisiou," uvádza sa v stanovisku krajiny.
Francúzska vláda sa snaží presadiť reformu dôchodkového systému, ktorý by sa bez potrebných zmien mohol kvôli starnutiu obyvateľstva krajiny v budúcnosti zrútiť. Vláde sa však stále nepodarilo znížiť rozpočtové výdavky. Podľa EÚ chýba aj vôľa na upustenie od znižovania daní v čase pomalého ekonomického rastu. V minulom roku deficit rozpočtu Francúzska dosiahol 3,1 % HDP. Komisia uvádza, že ak vláda neprijme potrebné opatrenia, schodok v tomto roku vzrastie na 3,7 % HDP a v roku 2004 dosiahne 3,5 % HDP.