Utorok, 1. december, 2020 | Meniny má EdmundKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Vallo chce postaviť v Bratislave vyše 1200 nájomných bytov (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť

strasne drzim palce

nech sa to tomu vallovi podari, ostava vsak iba dufat ze zrazka s realitou nebude az taka bolestna...
 

Kiež by si mal pravdu

pretože bude
 
Hodnoť

 

100 euro ze nepostavi ani jeden...
 

 

Aj 10 tisíc euro, že nepostaví ani jeden. Túto stávku prakticky nemožno prehrať.
 
Hodnoť

 

Toto uz mal davno robit ten smeracky zlocinecky a tzv. socialny. klan.
 
Hodnoť

No konečne.

To sa malo robiť už dávno ...
 

 

A potom sa stane to, že proti konkrétnemu projektu sa postavia ľudia z okolia s nepriestrelným argumentom "prečo práve tu?", potom sa toho chytí lokálna samospráva skrz obavy zo straty preferencií a zase všetko stojí.
 

Presne tak!

Ale čo majú ludia, ktorí dostali od štátu byt v paneláku za pár halierov rozhodovať o výstavbe v okolí??? Veďˇto je na hlavu postavené!!!
 
Hodnoť

Začnite s vysťahovaním!!!

Vysťahovať z Bratislavy drvivú väčšinu úradov a inštitúcií. Rozptýliť po celom Slovensku. V dnešnej dobe informatiky nemusí byť všetko na jednom mieste.
Skončia nekonečné dopravné, bytové a iné problémy v hlavnom meste. Pomôže sa aj iným regiónom. Podľa mňa sa k lacnému bývaniu dostane hlavne ....
 
Hodnoť

 

Ja nie som proti najomnym bytom, ale pokial v nich nebudu byvat zamestnanci mesta, ktori budu mat zlavu na najomnom ako benefit, resp. sucast pracovnej zmluvy, tak by v nich malo byt trhove najomne. Inak mesto nehospodarne naraba s prostriedkami vybranymi z dani.
 

Regulované nájomné v mestských

bytoch máš aj vo Viedni. Slúžia ako štartovacie byty pre mladé rodiny, pre učiteľov a takisto aj napríklad pre dôchodcov.
 

 

Regulovane najomne? Ved to nazvi pravym menom - je to dotovanie jednej skupiny obyvatelstva za peniaze zvysku, takze zasa socializmus.
 

Keby skončili všetci na ulici,

v konečnom dôsledku by nás to všetkých vyšlo drahšie.
 
Hodnoť

V Bratislave je asi

prebytok bytov. Stavať nové netreba. Nech si mesto, keď potrebuje,nejaké kúpi.
Zasa len zahusťovať sídliska a zväčšovať problémy z dopravou a parkovaním.
 

 

Naozaj chces, aby mesto kupovalo predrazene byty za tvoje dane?
 
Hodnoť

Pozemky.

Kdeže sú tie pozemky, ktoré ctihodní poslanci mesta za uplynulých 25 - 30 rokov popredávali? "Pravičiarska" Bratislava bola desiatky rokov v nemilosti vlády (štátu) a čiastočne možno chápať, že predajom pozemkov si mesto plátalo obecnú kasu. Detto pofidérne, slabé prenájmy obecných objektov, z ktorých súkromníci (ale aj "naši, komunálni" poslanci) bohatli, lebo v metských objektoch títo vyvolení nenažranci 2-3 násobne zvyšovali nájomné a do obecnej kasy sa dostávali len ohlodané kosti s trochou mäsa.

Mne sa Vallo páči, že už vie, že koncom volebného obdobia rozostavia 700 bytov, a keď to rozfofruje (alebo jeho nástupca), nakoniec to bude 1243 bytov, lebo už to má spočítané. Zatiaľ drží v tajnosti, ako sa prepracuje k vlastníckym vzťahom pozemkov, poťažne k inému právu k pozemku či k stavbám.

Mám silné podozrenie, že to ešte ani sám nevie, ale budiž. Na ničom inom si nemusí vylámať zuby - jedine na vlastníckych vzťahoch. Veľmi dávno som sa ako idealista okolo týchto vecí motal a tiež som mal krásne predsavzatia.

Tak som veľmi zvedavý, aký fígeľ použije, keď som onoho času s viacerými dobromyseľnými idealistami na ten fígeľ neprišiel.

Každopádne mu veľmi držím palce, ale ako ktosi vyššie uviedol, zrážka s realitou bude veľmi tvrdá.
 
Hodnoť

 

A do neviemakej zmluvy zakotviť, že musia zostať nájomnými aspň 70 rokov. Inak to bude lacné predávanie vyvoleným.
 

 

Ale veľmi sa teším, že sa to pohlo. A že práve Vallo? Začína da mi páčiť. Toto okrem korupcie považujem za najťažší hriech socdemáckej vlády! Vydať v šanc celú generáciu mladých ľudí bankám a developerom! Bez akejkoľvek alternatívy, museli si brať otrocké úvery a kupovať predražené byty.
 

 

Bud v klude, nepostavi ani jeden najomny byt
 

 

Či ani jeden na to by som sa nestavil, možno tak 10 - 20 "sa" podarí s veľkým šťastím. Pokiaľ ide o "reštituentov" tak už je Vallo aj s partičkou rok primátorom a ešte sa nenaučil, že reštituent je ten, ktorý reštituoval a teda je to majiteľ a ten, ktorý tam býva je nájomník v reštituovanom byte a nie reštituent. Ale možno ak sa chlapec posnaží tak do konca svojho volebného obdobia sa rozdiel medzi uvedenými dvoma pojmami naučí.
 

1 2 >

Najčítanejšie z ekonomiky