Utorok, 1. december, 2020 | Meniny má EdmundKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Biznis s trvalým pobytom. Na jeden byt má podnikateľ prihlásených 1500 ľudí (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 4 5 6 > >>

Hodnoť

systém trvalého pobytu je chorý

tak ako ho na Slovensku máme je to brzda a len obmedzuje mladých ľudí aby mohli voliť atď. atď. SMER organizoanej zločineckej skupine to plne vyhovuje! Je to ako majetkový cenzus v starom prehnitom Uhorsku.
 

Aj v Rakúsku

Aj tam musíte mať tzv. hlavný pobyt, ak máte viac bytov, domov či sídiel. Potom by človek mohol voliť napríklad viackrát. Formálne musí niekde trvale bývať, ponúknite riešenie ako ...
 

 

Ten systém je chorý , nemalo by to byť viazané na súhlas majiteľa nehnuteľnosti a samotná nájomná zmluva , akákoľvek , by mohla byť dostatočným podkladom pre prihlásenie k trvalému pobytu , dokonca aj ubytovanie v hoteli , majiteľovi nehnuteľnosti nevznikajú žiadne povinnosti v súvislosti s trvalým pobytom nájomníka , tak načo je tam ten súhlas , človek má mať možnosť prihlásiť sa tam, kde naozaj býva , inak máme potom mesto ktoré má skutočný počet obyvateľov dvojnásobný , majiteľ prenajimaneho bytu v súčasnej dobe de facto disponuje rozhodnutím či mesto za jeho nájomníkov dostane podielové dane za nájomníkov ( na ktorých on zarába ) alebo či dostane peniaze na odvoz smetí ( ktoré jeho platiaci nájomníci produkujú ) to je ten nezmysel
 

Sa zobuď!

ak dáš nájomcovi trvalý pobyt v prenajatom byte, tak ho odtiaľ dostaneš len cez súd. A to nehovorím o slobodnej matke s maloletým dieťaťom... si naštuduj!
 

 

To sice nie je pravda, ale moze ti tam zavitat exekutor, ak ma taky najomnik exekuciu a vyluxovat ti byt.
 

vlast.právo

trvalý pobyt nezakladá žiadne vlastnícke právo
 

Vlastnícke nie

ale právo na bývanie áno. Aj zámok Ti odvŕta kľúčová služba keď stratíš kľúč a preukážeš sa že máš v nehnuteľnosti trvalý pobyt. O ukončení Tvojho trvalého pobytu rozhodne len súd. Aj keď tu nižšie píšu opak, som zvedavý čo napíšu, že ako sa to reálne robí a ako niekomu za 5 min zrušia trvalý pobyt a urobia z neho bezdomovca, ako mu do OP zapíšu nový/žiadny pobyt a pod
 

 

O ukončení TP nerozhoduje súd, ale vlastník nehnuteľnosti. Predovšetkým však TP nemá nič spoločné s právom užívať danú nehnuteľnosť.
 

 

Netaraj, trvalý pobyt môže majiteľ zrušiť kedykoľvek podnajomnikovi aj bez jeho vedomia a súhlasu
 

 

Exekútor nemôže vtrhnúť do bytu a brat ako sa v legendách traduje ;) , ani sa to už nerovieva , niektorí to kedysi dávno robili , prišli o licencie
 

 

Ako majiteľ zrusis trvalý pobyt vo svojej nehnuteľnosti hocikomu za 5 minut
 

No daj

veľmi rád si prečítam ako sa to robí. Vopred ďakujem za info.
 

takto

podľa § 7 ods. 1 zákona o hlásení pobytu občanov Ohlasovňa záznam o trvalom pobyte zruší na návrh vlastníka alebo všetkých spoluvlastníkov budovy alebo jej časti občanovi, ktorý nemá k budove alebo jej časti žiadne užívacie právo.

Upozorňujem na poslednú časť za čiarkou. Ide napríklad o aktuálne platnú a účinnú nájomnú zmluvu
 

 

Tu jedna otazka.
Ty si prenajimatel, prenajimas niekomu byt, standartne s platnou zmluvou.
Najomcovi schvalis trvaly pobyt v danom byte.

Teraz sa stane, ze najomca neplati, alebo robi nieco v rozpore so zmluvou. A ty mu das vypoved z najmu standartnou cestou. Po ukoceni zmluvy vymenis zamok na dverach, na urade mu zrusis trvaly pobyt.

A co ked sa stane, ze najomca pride, zavola klucovu sluzbu, povie ze stratil kluce. Kedze si obciansky nevymenil, preukaze sa trvalym pobytom, a vybieli ti byt?

Je pravda, ze v obcianskom nie je cislo bytu, a moze ti to urobit aj nejaky sused.....
 

 

najomna zmluva a trvaly pobyt su dve na sebe nezavisle veci.
 

 

To je jasne ze su nezavisle. Skor som chcel poukazat na to, ze aj ked uz nemas platnu najomnu zmluvu, kludne aj oficialne zruseny trvaly pobyt, v obcianskom s nim mozes este kludne argumentovat ako s platnym.
 

 

no ked si myslis ze kazda klucova sluzba po tebe chce potvrdenie o trvalom pobyte tak to ti gratulujem :-D
 

 

Vsak toto. Ale ako pseudodokaz to moze sluzit.
 

 

Tak zavolam policiu ze ma vykradli. Policia potom moze ovolat kluceove sluzby po okoli a zisti ze ktora isla robit na danu adresu. A volat si na vykradanie bytu svedkov je naozaj uzasny napad. Ergo to ci tam mal alebo nemal trvaly pobyt je uplne irelevantne.
 

nová úprava

existuje nová právna úprava a trvalý pobyt zrušíš kedy chceš ako majiteľ. V tomto problém nevidím.
 

1 2 3 4 5 6 > >>

Najčítanejšie z ekonomiky