Nedeľa, 6. december, 2020 | Meniny má MikulášKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Mladí vedia čoraz menej o Nežnej revolúcii. Môže za to dejepis a výchova (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

 

Škoda mrhať časom. Mladým nezáleží na tom keby sa narodili do totality. Nuž áno, dnes im na tom nezálaží, v skutočnosti by však zistili kde je sever veľmi rýchlo, o čom samozrejme dnes nemôžu vedieť lauter nič, v lepšom prípade veľké kulové.
 

 

tym mladym, co maju na haku demokraci odporucam ročný pobyt v Severnej Korey so vsetkymi bonusmi: schudnutie o 15 kil v dosledku nedostatku potravin, polrocny pobyt vo vazeni za prejavenie lahuckeho nesuhlasu a kritiky vodcu...a samozrejme strata koncatiny v dosledku toho, ze z toho komunistickeho raja budu chciet odist tak, ak osu zvyknuti z EU ...bez hranic... zaminovanych a oplotenych
 

Možno

by stačil aj štúdijný pobut v Rusku.
 

 

Zas to netreba brať až tak tragicky. Napr. o druhej svetovej do nás predtým hustili teda dosť, boli s tým spojené aj masívne oslavy a predsa to väčšinu nijak netankovalo, keďže to nezažili. A pamätníci, resp. staršia generácia bola pohoršená. Takto je to vlastne vždy, teda Sokrates niečo na tu tému spomínal :)
 
Hodnoť

 

To je vysledok posobenia slovenskych politikov a mentality.

Btw,v Prahe na Letnej mladi,stredni,stari.U nas...
 
Hodnoť

 

Malý chlapec sa pýta starého otca čo to bol ten socializmus:

-Vtedy sme nemohli chodiť do kostola.
-Dedko, ale my nechodíme do kostola.
-No, vieš, to vtedy sme nemohli ísť do zahraničia.
-A kedy sme my boli v zahraničí?
 
Hodnoť

 

Dôsledok výuky histórie. Stačí pozrieť, kto mal najdlhšie v rukách MŠ po r.1992 !
 
Hodnoť

Slováci si vseobecne

Nezavážia históriu. A ani sa o ňu nezaujímajú. Slováka zaujíma plne brucho a domček s malým pozemkom.
 
Hodnoť

Každý,

rozumný, mladý človek si plánuje svoju budúcnosť za hranicami tejto gubernie. Posledný nech zhasne. Za 30. rokov sa to tu posunulo do prdele. A tak to nejako sa dá čakať, že sa to posunie o ďalších 30. rokov.
 

 

Nemyslím že inde vo svete nemajú svoje problémy. Anó ten kto tu nema možnosti žiaľ musí odísť. Ale odísť len preto že tu je niečo zle, znamená zbabelý útek. Je na nás ako si to tu zariadime. Väčšina ľudí je normalna. Akurát nesmie by5 lenivá a zbabelá.
 

 

nieco ako davy utecencov planuju svoju buducnost v europe?
 

 

ak by si hladoval a žil vo vojne tak by si sa im nedivil. my máme blahobyt a ten si tiež nevážime a dávame hlasy pomatencom ako Kolár, Harabin, Kotleba, Fico, Matovič
 

 

Niekde som spomínal nejaký údiv?
 
Hodnoť

Koho už zaujíma

nejaká predpotopná revolúcia
 
Hodnoť

EU 2004

A ja som myslel ze do EU sme vstupili 1.maja 2004 - ale author pise 2001 ... tak preco sa cuduje ze ‘mladi’ si nic nepamataju ked sám autor ‘má v tom hokej’ ???
 


Najčítanejšie z ekonomiky