Pondelok, 30. marec, 2020 | Meniny má Vieroslava

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Kočnerova knižnica skrýva ďalšie čachre s Bašternákom z doby kešu (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 > >>

Hodnoť

 

Duško Kováčik vkladal 200 litrov keš do banky, takže doba kešu orieškov trvá
 

samozrejme , skore 63:0 a zadarmo ?

neverí ani môj pes! BIG mafian Kočner ešte aj na sude sa robí dôležitý - furt si tam dôležito tie papiere ukladá :), bude ich ešte hodne - ten jeden šanon ti stačiť nebude - v base ti môžu namontovať regal na šanony - týck kauz toľko vyplavalo na povrch, e ho budeš potrebovať
 
Hodnoť

poziarny uzaver :)

to mohli byt dvere alebo okna...
 
Hodnoť

...

Nie som moc ekonomicky zdatný a v takýchto podvodoch sa strácam ale oni vlastne stavali zadarmo pretože fiktívne vstupy kryli cez vratky DPH ak tomu správne rozumiem?
 

opacne...

oni to na papieri predrazovali aby inkasovali vyssiu DPH od statu a posledny v rade, ktory ju mal zaplatit, zmizol do chatrce v Madarsku...
platby v hotovosti maskovali nerealne vysoku cenu, na ktoru neexistovali realne peniaze.
 

Zadarmo nie

stavali za DPH, ktorú sme štátu odviedli my všetci. Teda aj za tvoje peniaze, ktoré ti štát vzal keď si si kúpil chlieb.
 
Hodnoť

A znova

je nutné poukázať na fakt, že bez človeka na Daňovom úrade sa daňové podvody nedajú robiť. Daňové úrady sú plné zločincov spolupracujúcich na okrádaní štátu - čiže na okrádaní nás.
 

 

v 2008 mal danovy urad pod palcom nominant SMERu, hlupak znamy pod prezyvkou fantoci. Obdobie kedy sa rozbehli depehackove karusely na plne obratky kvoli neschopakom alebo vsetkeho schopakom zo SMERu.

Mr.hranol, toto nie je radicovej ani dzurindova kauza. A ak sa hranaty povazuje za zachrancu slovenska, tak minimalne pri tomto by mal plut na zrkadlo vzdy ked sa okolo neho mihne.
 

 

pre tych co nepamataju na fantociho sulaja https://sk.wikipedia.org/wiki/...
 

 

A to toho Dana prave prepustili...:))
 

tak veru aj ja to tvrdím - nebyť

Finančnej správy a Imreczeho a ministra financií tak tie podvody by nikdy neboli prešli - je načase sa spýtať ako je v týchto kauzach zainteresobaný Imrecze a hlavne za koľko % z vratky DPH
 
Hodnoť

bežná prax?

Tu grafiku, časť kde vystupuje štát, popíšte bližšie.

Ktorý orgán finančnej správy, alebo vtedy mozno daňového úradu firmu kontroluje a vypláca vratku?

Účtovníctvo vedie a daňové priznanie robí tiež sám konateľ?
 

 

Vyplatenie vratky odsuhlasuje príslušný daňový úrad , v tom čase nejaký referent ktorý mal danú firmu z hľadiska DPH na starosti , ale bez krytia riaditeľa daňového úradu ( okresného ) by to bol priveľkú adrenalín , už dlho platí uzus že nadmerné odpočty ( situácia kedy musí daňový úrad poslať peniaze podnikateľovi ) sa vyplácajú len po kontrole , to sa však netýkalo stavebných firiem , lebo u nich vznikali vratky prirodzene ( daň na vstupe bola základná sadzba , na výstupe znížená , polopatisticky , firma nakupovala materiál s 20 percentnou DPH ale stavbu , dielo predávala s 10 percentnou , preto sa dobre robili tieto podvody cez fiktívne stavebné faktúry , nebudilo to podozrenie , stačilo tvrdí že nakúpil som materiál cojaviem za milión ( plus 200 tis DPH ) stavbu som predal za milión stotisíc ( stotisíc DPH ) a tak daňový úrad vráti stotisíc
 
Hodnoť

U lupičských banditov Kováčika, Kaliňáka

prečo banky nič nepreverovali????????????????????????
 

 

Noooo, mám pocit, že preverovať má, resp. malá polícia. Banka iba nahlasuje podozrive, resp. zákonom presne vymedzené transakcie.
 

 

A nahlasovali?
 

 

Podľa mojich informácií Kováčikov vklad Sporiteľňa nahlásila, ale polícia nekonala. Aj sa písalo o tom.
 

 

Uz nepamatam, ale nic cudne...teda ze nekonali...
 

 

Presne, nič čudné, preto si to nepamätáš. Keby konali a tak, ako by mali, to by si si určite pamätal. Výnimočnú udalosť a raritu si človek skôr zapamätá :-)))
 

1 2 3 > >>

Najčítanejšie z ekonomiky