Nedeľa, 6. december, 2020 | Meniny má MikulášKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Môžem ísť nakúpiť do Rakúska a prídu noviny vytlačené v Maďarsku? (odpovede) (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

tvl to jako

moze pravnicka osoba porusit karantenu?
 

vsak totok,

krajina neobmedzenych moznosti.
 

 

napríklad do domova dôchodcov vpustia návštevu. Domov dôchodcov nedodržal karanténu.
 

a to asi ani netusis, ze pravnicka osoba

moze spachat aj trestny cin :-)
 
Hodnoť

Super

cize ti co robia v Rakusku tam mozu chodit kazdy den pracovat ale na nakup nemoze ist nikto....!!!
Z toho vyplyva ze koronavirus sa boji pracujucich...:-)
Mor ho!
 

 

Nie, znamená to že pohyb cez hranice sa obmedzí na nevyhnutnú mieru , časť obyvateľstva to však pre obmedzené kognitívne schopnosti nemusí chapat
 

 

Na nakup ist mozes. Potom budes 14dni v karantene. Co na tom nedokazes pochopit?
 

Má pravdu

to nariadenie nemá úplnú logiku, pretože karanténa sa netýka tých, čo chodia denne na Slovensko do práce z HU a AT , každý večer sa vracajú domov a ráno idú zase na SK. Ale ak ide niekto do Kitsee pre rožky na otočku, tak toho už áno. Jednoducho má to nejaký zmysel, ale len tak na 50%. Asi ako nosenie rúšok bez filtra a zároveň bez pokrývky hlavy, pritom na vlasoch sa ten vírus udrží hodiny a nikde som nepočul, že by si ľudia po návrate domov mali vždy dôkladne , najmenej hodinu umývať vlasy pod tečúcou vodou ( troška irónie)
 

Môžeš ísť no naspäť musíš peši cez

Hranice.

Myslím že kontrola sa týka len dopravy.

Taktiež môžeš ísť cez les a preplávať Dunaj s batohom na chrbáte.

Pendleri tiež môžu no musia si to zorganizovať.
Po hranice autom potom peši a nastúpiť za hranicami do druhého auta.

Naspäť detto no min 2 ja by sa museli obetovať.

Taktiež sa dá na balóne a rogale.
 

Týka sa to aj pešibusov

akurát ich polícia necháva prejsť, ale povinná karanténa sa týka aj nich, len to nemá kto a ako kontrolovať, jednoducho je to na sebadisciplíne, čiže na Slovensku dosť chabé
 

 

Nie. Ti vo sú zamestnaní v Rakúsku, sú buď na Slovensku alebo v Rakúsku alebo v povinnej karanténe, do prišli po 07:00 12. marca nazad na Slovensko.
Odkiaľ máš info že kto robí v Rakúsku, ten pendluje ??
 
Hodnoť

 

Dúfam že bude zasadať nový parlament resp. vláda až potom ako budú mať negatívne testy..
Zopár by ich mohlo ísť do karantény..
 
Hodnoť

Ani pri autach neberu udaje

Cize je to len na sebadiscipline.
 
Hodnoť

Efektívnosť blokovania hraníc je otázna

Z množiny opatrení, ktoré si mohli vybrať je blokácia hraníc pre cudzincov z pohľadu efektivity asi to najhlúpejšie, čo mohli urobiť.

Ide o reaktívne reštrikčné opatrenie, ktoré takmer vôbec nebráni rozširovaniu näkazy, skôr naopak. Nákazu k näm totiž nenosia cudzinci, ale naši Sloväci, čo sa vracajú z lyźovačiek alebo kongresov. Cudzinci sem nebudú mať preço chodiť, keď sa zrušia kongresy a kultúrno-spoločenské akcie, pozatvärajú múzeä. A zrušia aj pracovné cesty, predsa nie sú hlúpi a nebudú cestocať, keď zúri epidémia. Blokovanie hraníc je populistické opatrenie, ktoré len znepríjemňuje život ľuďom čo bývajú za hranicami a potrebujú dochádzať za prácou a spomaľuje presun tovarov a zásobovanie napr. aj zdravotníckymi potrebami čo teraz najviac potrebuheme, ako aj komponentami pre fabriky a firmy na Slovensku, čo budú musieť zastaviť výrobu, čo len vyvoláva ďalšie ekonomické ßkody.

Dokonca to môže prenos näkazy zvýšiť., lebo nejaká časť obyvateľstva sa dá naraz do pohyvu Ukazuje to skúsenosť z Wuhanu, z ktorého tesne pre blokádou odišlo podľa odhadov 500 tisíc ľudí, čo len urýchlilo rozširovanie nákazy a pomohlo z lokálnej nákazy vytvoriť globálny problém.

Efektívnejšie by bolo zaviesť na hraniciach kontroly, snažiť sa identifikovať chorých ľudí a ľudí z pozitívnou cestovateľskou anamnézou, zisťovať či vôbec majú kde stráviť dobrovoľnú 14-dňovú katanténu a ak nie, ponúknuť im reálne riešenie - ubytovanie vo vyčlenených hoteloch so zabezpečenou izoláciou na izbäch s interbetom a TV a s donáškou jedla a spotrebného tovaru ku dverám - také rekreačné poukazy.

Vojaci a policajti by viac proti šíreniu nákazy mohli urobiť v uliaciach a pri vchodoch do supermarketiv a obchodných domov, kde by rozdävali tým čo nemajú rúšky (resp. predávali za rozumnú cenu v množstvách pre 1-2 ks pre osobnú potrebu - bezkontaktné platby), trpezlivo vysvetľovali že je potrebné sponaliť rozširovanie nákazy keďže až 50% nakazených má len mierne alebo žiadne príznaky, dohliadli na to, aby si ľudia rúšky nasadili a aby obchodníci pravidelne dezinfikovali rúčky vozíkov a košíkov a pokladničné pulty.

Keď si ľudia podobne ako počas chrípkových epidémiī nebudú podávať ruky a budú didtžiavať bezpečnú vzdiakenosť a vyhýbať sa miestam so zvýšenou koncentráciou ľudí, to omnoho efektívnejšie zabráni rozširovaniu nákazy.

Namiesto zatvárania sa pred cudzincami sme sem radšej mohli pozvať čínskych lekárov a sestry, ktorí by nám doplnili chýbajúce rezervné kapacity a priniesli skúsenosti, ako účinne bojovať s nákazou.

Počúvajte hlas rozumu, ľudia. Počúvajte vedcov, lekárov a epidemiológov, nie politikov čo nerozumejú problematike a len chcú byť za pekných.
 
Hodnoť

Nasledujúcich 14

dní by mal mat každý trosku iné priority, ako sú nákupy v Rakúsku a denná tlač z Maďarska (veľmi zdjednodušene).
 


Najčítanejšie z ekonomiky